Модель: SMK02123
Наявність: На складі
5 145.00 грн.

Вакуумна тарілка з дзвінком використовується в кабінеті фізики загальноосвітнього навчального закладу та призначена для демонстрації дослідів в замкнутому просторі з розрідженим повітрям.

Прилад використовується з вакуумним насосом.

Дозволяє провести наступні демонстрації: необхідність пружного середовища для поширення звукових коливань; будову і дію манометра і барометра-анероїда; залежність температури кипіння рідини від тиску; роздування гумового кульки під дзвоном і т.д.

Прилад складається з підстави, виконаної у вигляді пластмасового диска (тарілки) на ніжках і з краном, дзвони з товстого скла, гумові прокладки і електричного дзвінка.

  • основа (тарілка) 1 шт
  • скляний дзвін 1 шт
  • дзвінок електричний 1 шт. 
  • методичні рекомендації

Перед початком демонстрації необхідності пружного середовища для поширення звукових коливань слід змастити гумову прокладку з двох сторін тонким шаром вазеліну, встановити батарейки у відсік електричного дзвінка.

Включити дзвінок, поставити його на тарілку і закрити скляним дзвоном.

Звернути увагу на хорошу чутність дзвінка під дзвоном. 

З'єднати вакуумним шлангом кран тарілки з вакуумним насосом, відкрити кран і почати відкачувати повітря з порожнини скляного дзвони.

Звернути увагу, що в міру відкачування повітря з-під скляного дзвони звучання дзвінка стає тихіше й тихіше і, нарешті, майже зовсім припиняється.

Закривши кран, зняти шланг і знову відкрити кран.

Гучне звучання дзвінка відновлюється.

Для успішної постановки досвіду вакуумну тарілку і дзвінок потрібно встановити на поролонову прокладку. У цьому випадку коливання дзвінка практично не передаються тарілці і демонстраційного столу.


Технічні характеристики: габаритні розміри 23х20х30 см, вага приладу 1,3 кг, напруга живлення дзвінка 3 ... 6 В.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!